Len wygrywa w walce ze zbędnymi kilogramami

Kategoria: Data: 13 Jan. 2016

Według najnowszych badań len jest naszym największym sprzymierzeńcem w walce o szczupłą figurę. Dieta lniana potrafi dać bardzo szybko trwałe rezultaty. Spożywcze produkty lniane sycą, zmniejszają apetyt i spalają tkankę tłuszczową.

W świadomości ludzi utarło się, że rozpoczynając dietę należy zrezygnować z tego, co kaloryczne, a więc  z tłuszczy. Tymczasem trzeba dobrze przemyśleć z jakich tłuszczy zrezygnować, jeżeli zrezygnujesz z tłuszczy obecnych w rybach morskich czy oleju lnianym tłoczonym na zimno może to się skończyć  niedoborem bardzo ważnych dla funkcjonowania organizmu ludzkiego kwasów. Kwasy te to niezbędne nienasycone kwasy tłuszczowe (NNKT). Ich brak zaburza funkcjonowanie organizmu i może zniweczyć nasze starania o zmniejszenie wagi ciała.  NNKT ( omega-3 i omega-6) muszą być dostarczane z pożywieniem, gdyż nie syntezują się w organizmie. Zarówno  Omega-3, jak i Omega-6  są niezbędne do produkcji ejkanozydów ? hormonów odpowiedzialnych za trawienie, produkcja insuliny i magazynowanie tłuszczu. Według naukowców wprowadzanie tych kwasów do diety obniża masę ciała i pozwala spalić tłuszcz zapasowy (głównie otyłość brzuszna). Powodują one spadek produkcji insuliny, która sprzyja gromadzeniu tkanki tłuszczowej. Sprawia to, że więcej tłuszczu zamienia się na energię, tym samym  odczuwamy mniejszy głód. Najnowsze teorie badaczy zakładają, że  otyłość i nadwaga to efekt stanu zapalnego. Olej lniany tłoczony na zimno działa przeciwzapalnie, jednocześnie obniżając masę ciała. Na rynku można znaleźć: olej lniany tłoczony na zimno, siemię lniane, kaszkę lniana a nawet cukierki lniane.

Dieta lniana odchudza, działa przeciwzapalnie, poprawia kondycję skóry, syci (wspomaga utratę wagi). Podstawą tej diety jest pasta zrobiona z twarogu oraz oleju lnianego, którą należy jeść  na śniadanie, obiad oraz kolację, a także jako przekąskę (przepis na 2 porcje: ok. 100 g chudego twarogu miksujemy z 2 łyżkami oleju lnianego tłoczonego na zimno). Oprócz podstawowego dania dieta to dopuszcza następujące składniki:  ryby, świeże owoce, warzywa, świeże soki, jogurty naturalne, kefiry, maślanka, mleko acidofilne, ser biały, pieczywo z pełnego przemiału i płatki nieoczyszczone, drób oraz miód. Odpowiednie nawodnienie organizmu ma zapewnić  woda w ilości około 2 litrów dziennie.  Kategorycznie zabronione są: cukier, słodziki itp. oraz wszelkie tłuszcze poza olejem lnianym tłoczonym na zimno.

Taką dietę można stosować do 3 tygodni, kilka razy w roku. Pamiętać należy, że dzieci, młodzieży czy kobiety w ciąży i karmiące nie powinny jej stosować .

Badania potwierdzają, że u osób, które podczas odchudzania dołączyły do swojej diety omega 3 oraz omega 6 (dostępny w dużej ilości w Oleju lnianym nierafinowanym) zanotowano o ok. 1/4 większy spadek wagi niż u osób, które całkowicie zrezygnowały z tłuszczu.

Wszystkim walczącym o szczupłą sylwetkę życzymy powodzenia:)

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Partnerzy detaliczni:

ACS Sp. z.o.o.

ul. Jagiellońska 69/2,
85-027 Bydgoszcz
Tel. (+48 52) 320 97 30
Fax. (+48 52) 322 89 03

Masz jakieś pytania odnośnie naszych produktów? Napisz do nas, chętnie wszystko wyjaśnimy!

email: biuro@acspolska.com

Kariera

Chcesz u nas pracować? Wyślij formularz, oddzwonimy!

KLIKNIJ

Copyright: 2015 OlejeKaszubskie.pl

Projekt i realizacja: studio