Wegetarianie, kim są i co jedzą?

Kategoria: Data: 11 Jan. 2016

Jeszcze kilka lat temu Polacy patrzyli na wegetarian jak na istoty z innej planety. Obecnie jest ich już prawie 3 miliony, a wegetarianizm to nie tylko sposób odżywiania, lecz styl życia. Wegetarianie nie spożywają (ani też nie używają) żadnych produktów, których powoduje cierpienie i śmierć  zwierząt. W swojej diecie nie używają  żadnego mięsa , ryb, podrobów, żelatyny, smalcu itp. Podstawę  ich diety stanowią zboża, warzywa, owoce, orzechy, pestki oraz tłuszcze roślinne.

Dieta wegetariańska jest zdrowa, oczywiście pod warunkiem że wiemy, jak prawidłowo komponować jadłospis, dlatego poniżej przedstawiamy zbiór zasad mający pomóc stworzyć pełnowartościowa dietę.

Codzienne posiłki należy urozmaicać, korzystając z różnych grup produktów, dzięki czemu  zmniejszamy niebezpieczeństwo pojawienia się jakichś ?braków? w naszym organizmie. Starajmy się wybierać produkty zbożowe z grubego przemiału.  Pamiętajmy, że nasiona strączkowe są naszymi sprzymierzeńcami, stosujmy je zamiennie z produktami sojowymi. Używajmy tłuszczów roślinnych, które zawierają nienasycone kwasy tłuszczowe, witaminę E i prowitaminę A. Najlepsze są oleje tłoczone na zimno. Smażyć możemy  na oleju rzepakowym, natomiast olej lniany zawsze spożywamy na surowo. Bardzo ważne jest odpowiednie nawodnienie organizmu, dlatego codziennie musimy wypić 2-3 litry wody. Niewiele osób zdaję sobie sprawę z faktu, ze sól występuje w większości produktów w sposób naturalny. Dlatego nie jest potrzebne dosalanie posiłków. Cukier możemy zastąpić np. miodem. Stosując się do tych kilku wskazówek możemy opracować pełnowartościową dietę, bez konieczności spożywania mięsa.

Wegetarianizm ma zarówno swoich zagorzałych zwolenników, jak i przeciwników. Ludzie najczęściej wybierają tę dietę ze względów etycznych, zwracając uwagę na cierpienia zwierząt. Coraz więcej mówi się także o zaprzestaniu spożywania mięsa ze względu na ochronę środowiska. Niezaprzeczalnym jest fakt, że zwolenników tego stylu życia jest coraz więcej:)

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Partnerzy detaliczni:

ACS Sp. z.o.o.

ul. Jagiellońska 69/2,
85-027 Bydgoszcz
Tel. (+48 52) 320 97 30
Fax. (+48 52) 322 89 03

Masz jakieś pytania odnośnie naszych produktów? Napisz do nas, chętnie wszystko wyjaśnimy!

email: biuro@acspolska.com

Kariera

Chcesz u nas pracować? Wyślij formularz, oddzwonimy!

KLIKNIJ

Copyright: 2015 OlejeKaszubskie.pl

Projekt i realizacja: studio